Filtrax KH 100g woreczek - redukcja KH ZOOLEK

  • Dodaj recenzję:
  • ZL-30288
  • Producent: Zoolek
  • Dostępność: Na zamowienie 72h
  • szt.
  • 4,81 zł

Filtrax KH 100g woreczek - redukcja KH ZOOLEK

 

Zoolek Filtrax KH - woreczek przepływowy zawierający kationit w formie wodorowej do odniżania twardości węglanowej.


Woreczki przepływowe zawierające kationit w formie wodorowej.Stosowane do obniżania twardości węglanowej i jednocześnie ogólnej. Delikatnie zakwaszają wodę. Kationy wapnia i magnezu z rozpuszczonych soli ulegają wymianie na jony wodorowe.

Do czego służy FILTRAX KH?

Nieodpowiednia twardość wody może powodować obniżenie odporności ryb, trudności w uzyskaniu narybku, a w skrajnych przypadkach stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia. Aquafixy umożliwiają obniżenie twardości ogólnej i węglanowej do pożądanego poziomu bez konieczności przenoszenia ryb do innego zbiornika.

Jak używać ZOOLEK FILTRAX KH?

Woreczek Filtraxu KH umieszcza się w akwarium w miejscu największego przepływu wody (np. przy filtrze) w ilości odpowiedniej do pożądanego obniżenia twardości. Działanie kationitu w tej postaci jest powolne, maksymalne wykorzystanie zdolności wymiennej następuje po 5-7 dniach. Zdolność zmiękczania wody przez jeden woreczek wynosi około 200 l×°n (obniżenie twardości o 2 °n w 100 l wody). Woreczki przepływowe nadają się do wielokrotnego użycia - kationity w nich zawarte można regenerować w/g instrukcji setki razy.

Jak renegenerować Filtrax KH?

Zoolek Aquafix KH regerneruje się przy użyciu Zoolek Regenerator.

Cena dotyczy jednej saszetki 100g wysyłanej w woreczku strunowym.

Do kontroli działania prepartu Zoolek Filtrax KH polecamy, używać testów kropelkowych do oznaczania twardości węglanowej np. Aquatest GH-KH, JBL KH Test.