Aquatest K test do pomiaru potasu ZOOLEK

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: ZL-11201
  • Producent: Zoolek
  • Dostępność: Posiadamy na stanie
  • szt.
  • 27,83 zł

Zoolek Aquatest K test kropelkowy do oznaczania poziomu potasu K w wodzie akwariowej.

 

Dla prawidłowego rozwoju roślin potas jest jednym z niezbędnych makroelementów. Jest on aktywatorem wielu enzymów.Stanowi jeden procent suchej masy roślinnej. Reguluje pracą aparatów szparkowych oraz przyczynia się do równowagi osmotycznej. Wraz z brakiem potasu liście żółkną, a następnie pojawiają się na nich dziury. . Zużycie potasu uzależnione jest w głównej mierze od ilości roślin i tempa ich wzrostu.


Metoda pomiaru Aquatest K

Metoda pomiaru Aquatestem K polega na ilościowym określeniu zmętnienia, którego intensywność jest tym większa, im większe jest stężenie jonów potasowych w badanym roztworze. Pomiar powinien odbywać się w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, jednakże nie należy na probówkę pomiarową kierować bezpośrednio światła o dużej intensywności.

Na wynik testu może mieć wpływ występowanie związków amonowych. W celu uniknięcia błędu pomiarowego można wykonać przed oznaczeniem potasu pomiar stężenia związków amonowych za pomocą Aquatestu NH3.

Skład zestawu Zoolek Aquatest K:

- dwie palstikowe probówki z naniesionymi dwoma skalami. Skala od 1 do 10 ml służy do odmierzania objętości próbki wody i ewentualnego jej rozcieńczania, natomiast skala w zakresie od 3 do 25 ppm (mg/l) służy do odczytania wyniku pomiaru.
- strzykawka
- łyżeczka
- instrukcja
- pojemniczek z odczynnikiem
- butelka z wodą demineralizowaną
- wzorzec z obrazkową instrukcją postępowania