Aquafix NO3 woreczki do obniżania NO3 ZOOLEK

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: ZL-20401
  • Producent: Zoolek
  • Dostępność: Posiadamy na stanie
  • szt.
  • 7,95 zł

Aquafix NO3 woreczek do obniżania NO3 ZOOLEK

 

Aquafix NO - w postaci woreczka przepływowego zawiera selektywny anionit w postaci chlorkowej wychwytujący niepożądane w akwarium jony azotanowe.W trakcie wymiany jonowej jony azotanowe zawarte w wodzie akwarium ulegają wymianie na jony chlorkowe anionitu.

Woreczki można wielokrotnie regenerować w roztworze soli kuchennej.
 
Do czego służy Aquafix NO3
Do zmiejszenia zawartości stężenia azotanów w wodzie i uniknięcia tym sposobem konieczności podmiany wody.Jego zdolności absorbcyjne umożliwiają usunięcie nie mniej niż 1g azotanów (NO3-), dla przykładu w akwarium o pojemności 50 l i zawartości NO3- 40 mg/l spowoduje obniżenie stężenia do 20 mg/l.
 
Jak stosować Aquafix NO3?
Należy go umieścić w akwarium w miejscu o najwiekszym przepływie. Jego zdolność wymiany następuje w czasie od kilku godzin do 1-2 dni, zależnie od intesnsywności przepływu wody.

Regeneracja.

Zużuty woreczek umieszcza się na 1 dobę w 200 ml 10 %-owego roztworu soli kuchennej niejodowanej. Następnie należy go wypłukać w czystej wodzie i ponownie umieścić w nowym roztworze soli jak poprzednio na ok. 2 godziny i ponownie wypłukać.
 

 Do kontroli działania prepartu Aquafix NO3 polecamy, używać testów kropelkowych do pomiaru stężenia azotanów (NO3). Pozwoli to szybkie wykrycie momentu, w którym należy poddać preparat regeneracji.