Sera Siporax Mini 270g - wkład biologiczny

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: SE-8476
  • Producent: Sera
  • Dostępność: Posiadamy na stanie
  • szt.
  • 35,71 zł

sera siporax mini Professional to wysoce skuteczne medium do filtrów biologicznych, dla uzyskania krystalicznie czystej wody w akwariach i stawach. Pasuje do wszystkich filtrów wewnętrznych, zewnętrznych, przelewowych oraz stawowych.

Struktura sera siporax mini Professional składa się z otwartych porów, jest trójwymiarowa 
i funkcjonalna. Taka budowa umożliwia bardzo skuteczne tworzenie biofilmów, które wrastają w pory i tworzą powłoki ich ścian. Pory te mają idealny rozmiar do zapewnienia długotrwałego przepływu wody oraz dostaw bakterii. Biofilm rozkłada również azotany (denitryfikacja) głęboko wewnątrz struktury pora, gdzie poziom tlenu jest niższy. W biofilmie sera siporax Professional rozwijają się nie tylko bakterie nitryfikacyjne i denitryfikacyjne, ale również te, które rozkładają materię organiczną.  Umierające bakterie nie zatykają porów- są rozbijane biologicznie. Biofilm rośnie i kurczy się w zależności od stopnia zanieczyszczenia wody, dostosowując się do warunków panujących w akwarium.

Dlatego właśnie sera siporax mini Professional jest wyjątkowym wkładem filtracyjnym -ulega samooczyszczeniu biologicznemu. Struktura porów sprzyja osiedlaniu się bakterii. Specjalna struktura porów sera siporax mini Professional sprawia, że można uzyskać idealnie czystą wodę. Wkłady filtracyjne można stosować w filtrach wysoko- i nisko-przepływowych wody oraz w filtrach przelewowych.