Zoolek Protocaps-M (Aquasan-S) 12 kaps

  • Dodaj recenzję:
  • Z5173
  • Producent: Zoolek
  • szt.
  • 13,03 zł

ZOOLEK Protocaps M - skuteczny preparat na problemy z wiciowcami i bloatZoolek Protocaps M (dawniej Aquasan-S) jest preparatem akwarystycznym, zapewniającym higieniczne warunki w zbiornikach z rybami dotkniętymi infekcjami wywołanymi głównie przez wiciowce (m.in. Hexamita, Costia, Ichthyobodo). Preprat znajduje także zastosowanie przy pojawieniu się pierwotnika, infekcji baktyrjnych, pleśni oraz Bloat. Protocaps M jest szgólnie polecany wszystkim osobom zajmującym się hodowlą paletek.

Zoolek Protocaps M nie niszczy filtrów biologicznych, nie zakłóca procesów samooczyszczania wody oraz jest nieszkodliwy dla roślin.

Dawkowanie:

- podstawowe - 1 kapsułka na 50 litrów wody
- profilaktyka - 1 kapsułka na 100 litrów wody

Po 3 dniach podmienić 30 do 50% wody. Po 5 dniach postępowanie powtórzyć.

Stosowanie: 

Przed zastosowaniem rozpuścić kapsułkę z preparatem w 100 ml ciepłej (40-50 C) wody, a następnie rozcieńczyć 500 ml wodą o temperaturze pokojowej. Całość preparatu wymieszać i antychmiast wlać do akwarium. roztworu nie należy przechowywać. Przed użyciem Zoolek Protocaps M należy wyłączyć filtry z węglem aktywnym, torfem i filtry biologiczne. W trakcie stosowania silnie napowietrzać wodę. Pozostałości usuwać przez podmianę wody i filtrację przy użyciu wkładów z węglem aktywnym, jak np. Zoolek Filtrax C lub Zoolek Aquafix C

Opakowanie zawiera 12 kapsułek co pozwala na przeprowadzenie jednorazowej kuracji w zbiorniku o pojemności 600 litrów.

Uwaga !!!

Preparat polecany wszystkim hodowcom paletek.

Skuteczny na BLOAT

Bezpieczny dla roślin akwariowych


Pamiętaj !!!

W trakcie kuracji wyłącz filtry biologiczne i silnie napowietrzaj wodę.
Po zakończonym leczeniu i usunięciu pozostałości prepartu podaj preparat zawierający bakterie filtracyjne.