Zoolek Filtrax KH

  • Dodaj recenzję:
  • FILTRAXKH
  • Producent: Zoolek
  • szt.
  • 25,71 zł

Zoolek Filtrax KH - woreczki przepływowe zawierające kationit w formie wodorowej do odniżania twardości węglanowej.Zoolek Filtrax KH to woreczki przepływowe zawierające kationit w formie wodorowej, w saszetce z włókniny. Służą do obniżania twardości węglanowej i jednocześnie ogólnej. Lekko zakwasza wodę. Kationy wapnia i magnezu z rozpuszczonych soli ulegają wymianie na jony wodorowe.

Do czego służy FILTRAX KH?

Nieodpowiednia twardość wody może powodować obniżenie odporności ryb, trudności w uzyskaniu narybku, a w skrajnych przypadkach stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia. Aquafixy umożliwiają obniżenie twardości ogólnej i węglanowej do pożądanego poziomu bez konieczności przenoszenia ryb do innego zbiornika.

Jak używać ZOOLEK FILTRAX KH?

Woreczki Filtraxu KH umieszcza się w akwarium w miejscu największego przepływu wody (np. przy filtrze) w ilości odpowiedniej do pożądanego obniżenia twardości. Działanie kationitu w tej postaci jest powolne, maksymalne wykorzystanie zdolności wymiennej następuje po 5-7 dniach. Zdolność zmiękczania wody przez jeden woreczek wynosi około 200 l×°n (obniżenie twardości o 2 °n w 100 l wody). Woreczki przepływowe nadają się do wielokrotnego użycia - kationity w nich zawarte można regenerować w/g instrukcji setki razy.

Jak renegenerować Filtrax KH?

Zoolek Aquafix KH regerneruje się przy użyciu Zoolek Regenerator.
Do kontroli działania prepartu Zoolek Filtrax KH polecamy, używać testów kropelkowych do oznaczania twardości węglanowej np. Aquatest GH-KH, JBL KH Test.